2017 YILI ARALIK AYINDA SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM BİRİMİ VE KRONİK DURUMLAR BİRİMİ ÇALIŞANLARI TARAFINDAN MOBİL SAĞLIK ARACIYLA KURAN KURSLARINDA EĞİTİMLERE DEVAM.


Eklenme Tarihi : 02.01.2018

 

Günümüzde teknolojinin hızlı ilerlemesiyle ortaya çıkan yenilikler, insanlığın hizmetine sunulmakta ve insanlar gün geçtikçe değişen bir hayat tarzı sürdürmektedir. Günlük hayat içinde pek çok iş makinelerle yapılmakta, çok kısa mesafelere bile arabayla gidilmekte ve insanlar daha az hareket etmektedir. Gelişen teknoloji aynı zamanda insanların beslenme alışkanlıklarını da olumsuz yönde etkilemektedir. Beslenme tarzındaki değişiklikler ve fiziksel hareket azlığı gibi bir takım olumsuz şartlar bir araya geldiğinde obezite  riski artmaktadır. Yapılan araştırmalar dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazla kilolu olma ve obezite sıklığının giderek arttığını ve obezitenin özellikle çocukları ve gençleri etkisi altına aldığını göstermektedir.

 

 

            Başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumdaki tüm bireylerin bedensel ve zihinsel aktivitelerini en iyi şekilde yerine getirmelerine, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlıkları kazanmalarına destek olmak amacıyla; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birimi ve Kronik Durumlar Birimi çalışanları tarafından 5 Aralıkta Hacı Sabri Kız Kur’an Kursunda 21 kursiyer ve 1 öğreticiye,6 Aralıkta Molla Bahri Kız Kur’an Kursunda 40 kursiyer ve 2 öğreticiye, 11 Aralıkta Hacıoğulları Kız Kur’an Kursunda 13 kursiyer ve 1 öğreticiye, 12 Aralıkta Müdürlüğümüz Diyetisyeni tarafından Müftülükte umre ziyaretçilerine, 15 Aralıkta Said Koç Kız Kur’an Kursunda 50 kursiyer ve 3 öğreticiye,19 Aralıkta Hacı Müyesser Kız Kur’an Kursunda 25 kursiyer ve 1 öğreticiye, 20 Aralıkta Mevlana Cami Kız Kur’an Kursunda, 26 Aralıkta Mollakendi Kız Kur’an Kursunda 21 kursiyer ve 1 öğreticiye, 27 Aralıkta Nurullah Kız Kur’an Kursunda 30 kursiyer ve 2 öğreticiye Yeterli ve Dengeli Beslenme, Obezite, Tuz,  Fiziksel Aktivite ve Hareketli Yaşam, Diyabet, Sütün Önemi, Besin İsrafını Önleme, Sağlıklı Pişirme Yöntemleri ve Kalp, Hipertansiyon, Yaşlı Sağlığı, Böbrek, Astım ve KOAH konularında eğitim verilmiş olup daha sonra şeker ölçümü ve boy, kilo ölçümü yapılmıştır. Eğitimler sonrasında  broşürler dağıtılmıştır.


Haber Detay Resimleri
© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.