Elazığ GARD (Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı) Kurulu Toplantısı


Eklenme Tarihi : 14.12.2017

Bakanlığımız Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (ASTIM-KOAH) Önleme ve Kontrol Programının illerde uygulanması ve planda yer alan aktivitelerin yerine getirilmesi, desteklenmesi ve koordinasyonunun sağlanması amacıyla GARD (Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı) 11. İl Kurulu toplantısı 13.12.2017 tarihinde saat 14:00’de İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir.
Kurulun amacı toplum bireyleri arasında farkındalık oluşturarak, hastalıkların erken dönemde saptanması, hastalıkların etkin tedavisi, komplikasyonların gelişiminin önlenmesi ve bu hastalıklara yönelik iyileştirme hizmetleri sunulması, etkin çalışmaların yapılması suretiyle, insanların sağlık açısından yüksek kaliteli bir yaşam sürdürmelerini sağlamaktır.
İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Toraks Derneği Elazığ İl Temsilciliği, Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile Hekimleri Derneği, Orman Bölge Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantıda kurul üyeleri tarafından gündeme getirilen konular ve öneriler üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Gerçekleştirilen toplantıda Kronik Hava Yolu Hastalıkları ile mücadelede önemli kararlar alındı.

Haber Detay Resimleri
© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.