AİLE HEKİMLERİ VE PERSONELLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM DÜZENLENDİ


Eklenme Tarihi : 12.12.2017

           

  1-8/12/2017 tarihleri arasında, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliği Şubesi tarafından, ilimizde halen aktif olarak görev yapan 122 Aile Hekimi ve 112 Aile Sağlığı Elemanına 6 (altı) gün süre ile yıllık rutin hizmet içi eğitimi verilmiştir.

               Aile Hekimliği alanındaki mevzuat ve bilimsel yönden yeni uygulamalar ve güncellemelerle ile ilgili eğitimler yapılmıştır. Yenidoğan Taraması ve Kistik Fibrozis, Meslek Hastalıkları, Hipertansiyon Kronik Hastalıklar ve Kontrol Programı, Kalp Damar Hastalıklar Kontrol Programı, Aşı Takip Sistemi, Diyabet Tanı Tedavi Takibi ve Özbakımı ve Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele, ÇİM (Çocuk İzlem Merkezi) ve Çocuk İstismarı ,Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve faaliyetleri ,Bilgi Güvenliği Farkındalığı, Aile Hekimliği Performans Sistemi, Kanser Taramaları Kayıt ve Koordinasyonu  konularında  ilgili uzmanlarca bilgilendirme ve katılımcılarla karşılıklı değerlendirme yapılmıştır.

 

 

               Eğitimci olarak katkılarını esirgemeyen, S.B.Ü. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Uzmanı Uzm.Dr. Deccane DÜZENCİ başta olmak üzere, Aile Hekimliği Şubesi, Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi, il Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem Birimine ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezine teşekkür ederiz.  


Haber Detay Resimleri
© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.