İl Sağlık Müdürlüğümüzce Doğu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ilk olma özelliği taşıyan 'Acil Sağlık Hizmetleri Simülasyon Eğitim Merkezi' kuruldu.


Eklenme Tarihi : 16.08.2017

İl Sağlık Müdürlüğümüzce Doğu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ilk olma özelliği taşıyan "Acil Sağlık Hizmetleri Simülasyon Eğitim Merkezi" kuruldu.

Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan merkezde, bölgedeki sağlık çalışanlarına ve ilgili kurum personellerine acil sağlık hizmetleri konusunda eğitim verilecektir.
İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. İbrahim Halil AKKUŞ, yaptığı açıklamada Türkiye'de, bu çapta bir simülasyon eğitim merkezinin az sayıda bulunduğunu ifade eden AKKUŞ, 'Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi'nin bir kısmı ve İç Anadolu Bölgesi'nin büyük bir kısmında böyle bir merkez yok. Dolayısıyla Türkiye'de şu an bu çapta bir simülasyon eğitim merkezinin üçüncüsü kurulmuş oldu. Vatandaşlara daha sağlıklı hizmet verebilme yolunda sağlık çalışanlarına simülatif eğitim veren Türkiye'deki nadir illerden biri olacağız.' dedi.

İl Sağlık Müdürümüz “Merkezdeki simülasyon cihazlarıyla temel ve ileri yaşam desteği konularında, kaza sonrası travmalar, yaralanmalar, uzuv kopması ve kesilmesi, kalp durması ve doğum eylemlerine ilişkin yapılması gereken müdahalelerde ilgili personelin uygulamalı öğrenme imkanına kavuşacağını” belirtti.

 

 


Haber Detay Resimleri
© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.