İl Sağlık Müdürlüğü'nden Gerçeği Aratmayan Tatbikat


Eklenme Tarihi : 27.07.2017

26.07.2017 tarihinde Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ve Sivil Savunma Birimince Palu 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda Yangın Söndürme Eğitimi ve tatbikatı yapıldı.
Tatbikatta senaryo gereği; "Telsiz ve bilgisayarın bulunduğu prizden kaynaklanan sorun nedeniyle küçük çaplı bir yangın çıkar, mutfakta bulunan personel çıkan dumandan etkilenir ve bilincini kaybeder. İstasyonda görevli diğer personel yangını
 fark ederek yangın var diye bağırır ve arkadaşlarını haberdar eder. Yardıma gelen personellerden biri elektrik şartellerini kapatarak yangının daha da büyümesini engeller, yangını duyan diğer personeller yangın tüpleri ile müdahaleyi yaparak yangının kontrol altına alırlar, ancak söndürme esnasında mutfakta dumandan etkilenen personel, arkadaşlarının yardımı ile olay yerinden uzaklaştırılır ve ambulansta ilk müdahalesi yapılır. Personelin sağlık durumunda herhangi bir hangi bir olumsuzluk olmadığı anlaşılır ve personel bir süre dinlendirildikten sonra görevine devam etmesi sağlanır. İstasyonda çıkan yangın olayı ve personelin durumu hakkında İl Sağlık Müdürlüğü ve Komuta Kontrol Merkezi bilgilendirilir."
Müdürlüğümüzce bu tür eğitim ve tatbikatlar devam edecek olup verilen bu eğitimlerle yangın ve afet anında çıkabilecek olumsuzluklara karşı personellerin bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır.


Haber Detay Resimleri
© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.