ELAZIĞ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ UZM. DR. İBRAHİM HALİL AKKUŞTAN KINAMA MESAJI


Eklenme Tarihi : 25.05.2017

Sağlık çalışanları olarak bizler ailemizden kendimizden sevdiklerimizden fedakârlık ederek acı çeken, sağlığını kaybetmiş, sevdikleri üzülen ve bizlere ihtiyaç duyan insanlarımıza hizmet etmek için hiç ara vermeden hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde, eczanelerde, evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan her yerde halkımızın hizmetindeyiz.

Özverili sağlık çalışanları olarak sağlık hizmetlerini halkımızın tamamına din, dil, ırk ayrımı yapmadan sunuyoruz. Biz halkımızın sağlık çalışanlarının fedakârca çalışmalarından dolayı minnet duyguları içinde olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde bu tür saldırıları alışkanlık haline getirmiş olanlar kimi zaman trafikte, kimi zaman evde, bazen sokakta bazen okullarda ve bazen de bizim sağlık hizmeti sunduğumuz ortamlarda karşımıza çıkıyorlar.

İlimizde de zaman zaman maalesef görevi başında şiddete maruz kalan arkadaşlarımız olmaktadır. Son olarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Muhammed Said BERİLGEN 24.05.2017 Çarşamba günü saat 11.45 sıralarında menfur bir saldırı sonucunda ağır yaralanmış ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyata alınmıştır. Yaklaşık 5 saatlik müdahalenin ardından kurtarılamamış ve vefat etmiştir. Tüm hayatını insan sağlığına adamış bir değerli bilim adamı değerli hocamızı kaybetmenin üzüntüsü biz tüm sağlık camiasını derinden üzmüştür.

Biz doktoru, hemşiresi, hasta bakıcısı, temizlik ve güvenlik görevlileri ile birlikte halkımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermek isteyen büyük bir aileyiz. İçimizden herhangi birine yapılan bir saldırı hepimizi çok üzmektedir. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız!

Bu tür olayların bir kez daha yaşanmamasını ümit ediyor yapılan bu saldırıyı Elazığ’daki tüm sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyorum. Bu vesileyle de merhuma Allah’tan rahmet başta kederli ailesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.

 

 

                                                                                                   Uzm. Dr. İbrahim Halil AKKUŞ

                                                                                                          Elazığ İl Sağlık Müdürü


© 2014 Akgün Yazılım / Tüm hakları saklıdır.